Mađarska se očekuje da će postići dogovor o novom sporazumu o snabdevanju naftom sa Sjedinjenim Američkim Državama tokom posete potpredsednika JD Vance Budimpešti.
Prema navodima, mađarska energetska grupa MOL planira da kupi 500.000 tona nafte u vrednosti od oko 500 miliona dolara. Dalji detalji ove transakcije za sada nisu objavljeni.
U poslednjih nekoliko godina, MOL je povećao kupovinu ruske sirove nafte nakon što je obezbedio izuzeća od sankcija i od Sjedinjenih Država i od Evropske unije. Planirani sporazum sa SAD predstavljao bi značajan dodatak strategiji snabdevanja energijom Mađarske, dodatno diverzifikujući njen portfelj izvora energije.






